Často kladené otázky

Prečítajte si najčastejšie kladené otázky od našich klientov.
V prípade potreby nás neváhajte kontaktovať prostredníctvom formuláru.

V čom je výhoda
medzi terminálom z banky a od nás?

Naša odlišnosť a výhoda oproti bankám je, že platobné terminály sú u nás na prvom mieste, kde v bankách je to len doplnková služba.

U nás sú požiadavky klienta na prvom mieste, nevyužívame externé spoločnosti na servis a náš obchodný zástupca alebo technik vie kedykoľvek prísť ku klientovi, teda nemusíte chodiť na pobočku banky.

My prídeme priamo ku Vám, terminál Vám nainštalujeme, zaškolíme a zodpovieme všetky Vaše otázky.

Preto aj v prípade potreby, sme vždy pohotovejší a vieme vyriešiť akúkoľvek požiadavku promptne a bez odkladu.

Ďalšia z výhod je jednoduchosť vybavenia. V priebehu niekoľkých minút vyplníte náš online formulár pre objednávku platobného terminálu.

 

Ako si môžem skontrolovať
platby a poplatky?

Pre kontrolu máte k dispozícii online portál, kde môžete vidieť všetky zrealizované platby a poplatky. Tu si všetky výpisy môžete stiahnuť aj vo formáte xml, čo je praktické pre rýchly import do vášho účtovného programu.

Taktiež Vám budeme mailom automaticky zasielať denné reporty, a raz mesačne sumárny výpis.

 

Ako sa účtujú transakčné poplatky?

Všetky prostriedky pripísané na Váš účet sú už očistené o poplatky. Pripisujú sa kumulovane jednou sumou, súčtom všetkých transakcií za uplynulý deň.

 

Aké je prepojenie s pokladničným systémom alebo VRP?

Platobný terminál je možné prepojiť na pokladničný softvér avšak túto požiadavku je potrebné riešiť z vašim dodávateľom softvéru.

Aktuálne podporujeme prepojenie niekoľko najvačších pokladničných systémov na trhu. Prepojenie v tomto prípade predstavuje prenos účtovanej sumy priamo na platobný terminál automaticky. Ušetrí to cca 2-3 sekundy na rozdiel od manuálneho zadávania sumy priamo na terminály.

VRP je aplikácia dodávana Finančnou správou a aktuálne nepodporuje prenos sumy na akýkoľvek terminál.

Pri vystavení dokladu ale máte možnosť zvoliť spôsob platby z hotovosti na platobnú kartu.

Následne na platobnom terminály zadáte požadovanú sumu a zákazník prikladá svoju kartu. V priebehu pár sekúnd prebehne transakcia a vytlačí sa potvrdenie o platbe. Jedno dávate zákazníkovi a druhé ostáva vám.

Čo znamená
zúčtovanie MIF++ ?

Schéma MIF ++ vychádza z nariadenia Európskeho parlamentu a Rady z roku 2015 a je povinná pre všetkých poskytovateľov platobných riešení. Výhodou tohto typu účtovania je jeho transparentnosť a férovosť. Z každej transakcie, ktorú u vás zákazník zaplatí cez platobný terminál sa odvádza suma, ktorá sa skladá z troch častí:

1, Poplatok za spracovanie transakcie

2, Poplatok vydavateľskej banke

3, Poplatok kartovým spoločnostiam

Príklad pri bežnej platobnej karte:

ONEPOS 0,7% + Banka Zákazníka 0,1% + VISA 0,2%

Celkový náklad za transakciu je teda 1,00%